Altán v Tyršových Sadech

13/7 > 24/9/22

Na páteční večer 12.8, jsme pro všechny fanoušky Tufestu i náhodné kolemjdoucí připravili od 17.00 pohodový program ve stínu stromů v krásném prostředí Altánu v Tyršových Sadech ve Šternberku. 

Čeká Vás interesantní výstava fotografií pana DALIBORA SEDLÁKA a hudební vystoupení pohodového ROB_IN ENERGY. 

Budete mít možnost výtvarně tvořit ve VÝTVARNÉ DÍLNĚ nebo si udělat radost nákupem uměleckého předmětu v našem ARTSHOPU.

U Altánu bude nachystáno posezení a malé občerstvení a bude zde možno popovídat si s organizátory i osobnostmi letošního festivalu.

Srdečně Vás zveme. Buďte s námi TU!

VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ 

VÝTVARNÁ DÍLNA 

každou sobotu 10.00-18.00


OTEVŘENO PRO VŠECHNY A  ZDARMA* !

*PŘÍSPĚVEK DOBROVOLNÝ

NOVINKA! 

 ArtSHOP - obchůdek s uměleckými předměty od výtvarníků

každou sobotu 10.00 - 18.00

Letní Workshopy v Altánu

KÁMEN A ŠTĚTEC 

11/8/22 od 18.00 PROMÍTÁNÍ FILMU / BESEDA

"Jsem malíř.Maluju přírodu. Baví mě hlavně skály, hory, kameny, geologie..."

Těmito slovy začíná dokument o malíři Adamu Kašparovi od režiséra Ivana Střiteského. Po projekci bude s oběma jmenovanými beseda.

VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ.


TROCHA HISTORIE ALTÁNU

Stavba ve stylu art deco kombinující v sobě prvky kubismu a secese byla slavnostně ve šternberských sadech otevřena v květnu roku 1931. Prvním nájemcem byl cukrář Hans Hoffmann, který tu provozoval sezónní cukrárnu a občerstvení. Altánu se tenkrát říkalo Trinkhalle. V pozdějších časech se na Altán pozapomnělo a ten začal pomalu chátrat. Před deseti lety byla stavba skoro na spadnutí a uvažovalo se dokonce o demolici.   V roce 2015 byl Altán prohlášen za kulturní památku. Díky petici občanů město rozhodlo o jeho rekonstrukci, která stála zhruba 1,5 milionu korun. Ta započala v roce 2017 a Altán byl slavnostně otevřen v roce 2019. Nyní slouží jako výtvarný ateliér, konají se zde vzdělávací a kulturní akce a letos poprvé se stává altán taky centrem našeho tufestu.