Plenér pod kostelem 

OLEJOVÝ PASTEL S VIOLOU A AIMEE


STŘEDA 24.7. od 15.00 - Horní náměstí/MA:ME KAFE Šternberk


V letošním roce navazujeme na velmi úspěšný plenér pod kostelem z loňského roku, který se zaměřoval na základy kresby. 

Aimee a Viola tvoří v kavárně v Gdańsku
Aimee a Viola tvoří v kavárně v Gdańsku

Na čtvrtém Tufestu  jsme se zaměřili na olejový pastel. Práce s tímto unikátním médiem posouvá naše možnosti o mnoho dále. Jde vlastně o ideální rovnováhu pigmentu, oleje a vosku. I když technicky se jedná stále o kresbu, používají ho stále více malíři a díky technickému vývoji a současné konkurenci značek produkujících výtvarné potřeby, se podařilo toto medium ideálně vyladit, pro potřeby výtvarníků. 

Řada umělců , například Veronika Czimermann nebo Anna Sklenářová, v současnosti používá moderní olejové pastely a toto médium opravdu zažívá boom. My jsme zjistili obrovské přednosti tohoto materiálu na plenéru v Polsku, kde nám Aimee a Viola ukázala nesmírné výhody tohoto média a celá parta jsme si oil pastel zamilovali. 

Právě tyto dvě mladé a energické umělkyně Vám na našem plenéru předají své zkušenosti s olejovými pastely a nastíní možnosti využití. A my jsme pro vás nachystali ty nejlepší pastely i papíry.

Na konci plenéru nainstalujeme společnou výstavu v kavárně Ma:me kafe z právě vytvořených děl. Samozřejmě kdo bude chtít ;)

Přijdte si užít krásné odpoledne. 

Plenér je určen pro všechny úrovně pokročilosti a pro všechny lidi od 10 do 100 let věku. 

Minimální účast je 5 lidí a maximální 15.

Cena plenéru je 440 Kč na osobu

V ceně je káva nebo jiný nápoj od MA:ME KAFE

Sraz proběhne v kavárně MA:ME KAFE na Horním náměstí ve Šternberku a kreslit se bude v kavárně nebo přilehlém okolí ( kostel, radnice, hrad... )

Na plenér je nutné se přihlásit pomocí formuláře níže.