Pavel Lacko

Pavel Lacko (*1982) je olomoucký rodák, žijící ve Šternberku. Profesí je dělník, vyučený modelář, bez výtvarného vzdělání.

A právě tato životní zkušenost a každodenní praxe se promítá v jeho tvorbě.

Pavel Lacko se výtvarné činnosti věnuje bezmála 20 let. Vytváří, jak sám říká, vlastní "tvarokoncepty" a umísťuje na svá plátna jakési sestavy součástek, které ve skutečnosti neexistují, ale vznikají jen v jeho hlavě. Tyto součástky pak občas propojí v sestavy, které mohou připomínat něco funkčního mnohdy i živého. Tyto útvary pak nazývá součástci .

Sám autor ke své tvorbě podotýká, že dílo jež vytváří je úplné až v momentě, kdy naváže dialog s představivostí diváka.

Na první pohled bychom mohli Lackovo dílo zařadit do kategorie "geometrická abstrakce" . Autor však toto škatulkování odmítá a v kontextu podstaty svého díla je zřejmé proč se dokonce brání samotnému označení "abstrakce".

V posledním roce se Pavel Lacko začal zabývat taky ilustracemi, kde se snaží cílit svým jednoduchým ztvárněním převážně pejsků a jiných zvířátek na tu nejmladší generaci. 

Na tufestu se Vám Pavel představí hned na dvou výstavách. Ve šternberském klášteře představí svou klasickou tvorbu na výstavě DÍLY, v informačním centru budete mít možnost spatřit ilustrace pro charitativní pexeso. 


facebook.com/lackoart