Terez Wrau

Rodačka z Plzně, která se hudbě věnuje odmalička. Od pěti let hraje na housle, ve třinácti přidala kytaru. S mámou vyrůstala na Zuzaně Navarové a skupině Nerez, táta jí zase pomohl přičichnout k bluegrassu. 

V patnácti letech jí tehdejší přítel přivedl do Olomouce, v šestnácti se zde rozhodla studovat vysokou školu. Hned po ukončení vysoké školy se rozhodla v Olomouci usadit.

Ačkoliv se stala absolventkou speciální pedagogiky a hudební výchovy na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého, její profesní dráha šla jiným směrem. Po absolutoriu chvíli i učila, ale brzo si uvědomila, že tohle není profese pro kterou je stvořená. Našla zalíbení v kávě a stala se profesionální baristkou, zajímala se o nové trendy a přinesla do Olomouce první výběrovou kávu a pomohla zde k progresu v pražení i přípravě kávy v řadě podniků. Není divu, že kromě kytary sebou na cesty vozí taky mlýnek na kávu a aeropress.

Na nějaký čas odjela do Skotska. S kytarou pak procestovala kus světa. Koronavirová krize ji zastihla při návratu z Indonésie, kde strávila měsíc, před tím hrála a zpívala v Izraeli a taky na Kostarice. 

Terez zpívá ve zhruba patnácti jazycích. Kromě češtiny je to angličtina, španělština, portugalština i francouština, nejsou ji cizí ani východní slovanské nebo třeba gaelské jazyky starého Skotska. Má ráda hudbu keltskou, slovanskou, rómskou a nově se zajímá taky o písně v jazycích indiánských kmenů Huni Kuin a Shawanawa.

Terez natočila dvě desky. V roce 2017 to byl debut Foxes na který si přizvala spoustu houstujích muzikantů. Druhou desku Bohyním, která vyšla v loňském roce už natočila téměř sama.

Terez nám ku radosti všech návštevníků zahájila výstavy na tufestu 2021.