Teryll Art

Olomoucká malířka a kreslířka s chaosem v duši a akrylem ve vlasech, vlastním jménem Tereza Tomáštíková, pochází z Prostějova.

Mimo své komiksové kresby a malbu interiérů ( v Olomouci např. Naše Café, Axiom Pub, Citadela a U Magora ) se věnuje primárně malbám, které popisují její život s bipolární afektivní poruchou. Tereza je samouk a její styl je silně inspirován americkým komiksem, což můžete pozorovat na ostrosti kreseb a silných linkách. I když se na první pohled může zdát, že pracuje s olejem, ve skutečnosti jde o vrstvení akrylu. Velmi ráda používá kontrastní barvy, které podtrhují dramatičnost a podstatu tématu, zobrazovaném v jejích malbách. V těch figurují převážně ženské postavy zasazené do surrealistického prostředí, které popisuje konkrétní psychické rozpoložení.

Cílem Terezy je nejen kvalitní umělecká práce na zakázky, ale také možnost přispět k destigmatizaci psychických poruch, a to pomocí přednášek, videí a výstav na toto téma. Svoje zkušenosti s touto duševní nemocí podrobněji rozebírá na svém YouTube kanále, kde se můžete nejen zapojit do diskuze na dané témata, ale také lehce nahlédnout do jejího kreativního světa. Její tvůrčí proces můžete dál sledovat na živých přenosech na Twitchi.

Výstava na tufestu od 22.6. do 4.8.2024.


"O bipolární afektivní poruše se často říká, že v lidech probouzí kreativitu a podnikavého ducha. Život s touto duševní nemocí je pro mou tvorbu tou největší inspirací, která mi zároveň pomáhá vyrovnat se se svými démony, ale také uvědomit si vlastní sílu."
Teryll